من، احمد حافظی، تحصیلات آکادمیک خود را در رشته مکانیک در مشهد شروع کردم. سپس برای ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت کردم. ابتدا مدرک مهندسی برق (گرایش اتوماسیون) را از دانشگاه پادربرن اخذ کردم. بعد از آن نیز در موسسه مدیریت بایرن، رشته مدیریت صنعتی را ادامه دادم.

با توجه به علاقه‌ای که به فعالیت در محیط‌‎های صنعتی داشتم، دوره‌های عملی مختلفی را در آزمایشگاه دانشگاه و شرکت‎‌های بزرگی مثل اُپل، بنتلر و… سپری کردم. پس از اتمام تحصیل نیز در بخش کنترل کیفیت شرکت زیمنس استخدام شدم.

پس از بازگشت به ایران در بخش خدمات پس از فروش نمایندگی MR شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر مدت 25 سال است که به صورت تخصصی سرویس محصولات شرکت MR را انجام می‌دهم. در طی این مدت با گذراندن دوره‌های مربوطه در شرکت MR توانستم 4 مدرک معتبر PSP از شرکت MR برای سرویس تپ چنجرهای M و V و موتوردرایوهای MA7 و ED دریافت کنم.

در حال حاضر نیز به عنوان مدیر خدمات پس از فروش در شرکت انرژان فعالیت می‌کنم. آموزش بهره‌برداری صحیح و انجام اصولی سرویس تپ چنجرهای تحت بار به منظور کاهش حوادث، هدف اصلی من در شرکت انرژان است.

مهمترین ماموریت من نیز قبل از بازنشستگی، انتقال دانش و تجربیات چندین ساله خود، به نسل جوان است. پس از آن با خیال راحت بازنشسته خواهم شد.

علاقه بسیار زیادی به طبیعت و گل و گیاه دارم. تفکر مثبت و شاد زندگی کردن از مهمترین اصول من در زندگی است.